دوشنبه, 4 تير 1403
كنفسيوس ' مفهوم دانش نه داشتن آن، بلكه بكار بستن آن است. '
آیا کارمندان پیمانی می توانند بعنوان عامل ذیحساب دستگاه اجرایی معرفی و مشغول به کار شوند یا خیر؟
آيا معافيت مالياتي جانبازان فقط مشمول حقوق ميشود يا علاوه بر حقوق شامل اضافه كار اداري ، حق التدريس و ساير حق الزحمه ها هم مي گردد ؟
آیا آموزش های دوران قراردادی در ارتقاء شغلی کارشناسان پذیرفته می شود؟
آیا اقساط وام کارکنان جزو کسورات قانونیست ؟
آیا تفویض اختیار در اعتبارات ابلاغی صحیح است؟
آیا خزانه معین استان می تواند برای شرکتی که فاقد ردیف بودجه ای است و وجوه دریافتی از شرکت مادر برایش حکم تنخواه دارد ذیحساب تعیین نماید . در صورتیکه جواب مثبت است استقرار ذیحساب در آن شرکت با چه توجیه قانونی صورت می گیرد ؟ با تشکر
آیا در خصوص برگزاری مزایده ها مینوس و یا پلوسی وجود دارد و قیمت پیشنهاد دهندگان تا چه میزان مجاز می باشد تا نسبت به قیمت کارشناسی دادگستری اختلاف داشته باشد . یا اینکه حتما بایستی بالاتر از قیمت پایه کارشناسی باشد لازم به ذکر است که مزایده فوق برای دو بار تجدید و قیمت کارشناسی نیز دو بار مورد تجدید ارزیابی صورت گرفته است . در صورتی که قانون و یا بندی در خصوص میزان مجاز بالا و یا پایینی برای قبول پیشنهادات می باشد . ذکر نمایید .
آیا دستگاههای اجرایی مجاز به اجاره خودروی سواری بدون راننده میباشند یا خیر؟
آیا شهرداری میتواند از ارگان واداره دیگری ذیحساب انتخاب کند؟
اگر ذیحساب از شهرستان جهت شرکت در جلسه وزارت امور اقتصادی و دارایی (که مرتبط با شغل ایشان و جلسات داخلی وزارتخانه می باشد ) به وزارتخانه برود ، ماموریت محسوب می شود ؟ چنانچه ذیحساب در چندین دستگاه مشغول باشد ، کدامیک مسئول پرداخت این ماموریت است ؟ سوال کننده محفوظ
اگر یک شهرداری بعلت نداشتن تخصیص حق بیمه یک قرارداد را بموقع پرداخت نکند و پس از حصول تخصیص با تاخیر حق بیمه را به حساب تامین اجتماعی واریز کند آیا مشمول جرایم ماده 38 قانون تامین اجتماعی می شود یا خیر ؟ در صورتیکه مشمول جریمه دیر کرد می شود آیا راهکاری وجود دارد این جریمه را پرداخت نکند ؟
ايا پرداخت اضافه كار به كاركنان دولت عطف به ماسبق ميشود(اضافه كار سنوات گذشته)
ایا کارکنان قراداد مشخص درصورت نیاز ازدستگاهی به دستگاه دیگر منتقل شوند البته باقرارداد جدید بادستگاه درخواست کننده
با سلام کدام یک از دریافتیهای کارمندان پیمانی مشمول بیمه میباشد . خواهشمند است بصورت شفاف اعلام فرمائید. با تشکر - امور مالی گمرک
با سلام : اگر یک نهاد عمومی غیر دولتی به علت عدم تخصیص مبلغ حق بیمه را در زمان انجام کار پرداخت نکرده باشد چه راهکاری وجود دارد تا مشمول جریمه تاخیر پرداخت حق بیمه نشود ؟
با سلام : لطفاً بفرمایید آیا یک وزارتخانه یا موسسه دولتی و یا شرکت دولتی می تواند با وزارتخانه و موسسه دولتی بدون انجام مناقصه قرارداد ببندد؟
با سلام : با توجه به ماده 4 لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی عمرانی و نظامی دولت مصوب 17/11/58 که اشعار می دارد ارزش املاک و اراضی و همچنین برآورد خسارت ناشی از بهره برداری دولت ، از طریق اعلام نظر هیاتی مرکب از سه نفر کارشناس رسمی دادگستری تعیین می گردد، در برخی موارد تعدادی از نظریه های کارشناسی توسط کارشناسان رسمی قوه قضاییه تهیه و به ذیحسابان ارائه می گردد .آیا استفاده از نظریه کارشناسان قوه قضاییه در خصوص تعیین بهای املاک و اراضی یا خسارت ناشی از بهره برداری دولت بلامانع می باشد یا خیر ؟
با سلام و تشکر قرارداد پیمانکاری از سال 90 تا ۹2 با کارفرمای دولتی داشته ایم ولی به علت عدم داشتن گواهی ارزش افزوده( ثبت نام کرده ایم) ؛مالیات ارزش افزوده دریافت نکرده ایم؛ حال که گواهی را ارائه نموده ایم ؛ذیحساب به علت عدم ارائه صورتحساب ارزش افزوده در زمان تنظیم وضعیت از پرداخت مالیات ارزش افزوده امتناع مینماید. سوال ۱- ایا کار ذیحساب قانونی است سوال ۲- قانون ارزش افزوده در مورد فوق چه میگوید ۳- راهکار وصول مالیات فوق چیست با سپاس سوال از علی
با سلام و عرض خسته نباشید : لطفاً بفرمایید 1- کارکنان قرارداد خرید خدمت طرح از حیث دریافت حقوق و مزایا مشمول چه قانونی می باشند ؟ 2- سقف اضافه کار مجاز پرداختی ماهیانه چند ساعت می باشد ؟ 3- سقف ماموریت مجاز پرداختی ماهیانه چند روز می باشد ؟ لطفاً به استناد قانونی به سوالات فوق پاسخ دهید .
با سلام و عرض خسته نباشیدمیخواستم بدانم آیا پرداخت پاداش روز زن قانونی است .
صفحه1از212.بعدي.
    فرم ارسال مطلب شما  
            
  این مطلب مربوط میشود به بخش :          
  نام کاربر :    نام :    نام خانوادگی:  
      تلفن:    پست الکترونیکی:  
  
  این مطلب یک    میباشد.
    متن :  
  ارسال

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8